wtorek, 11 listopada 2014

Soczysta pierś z kurczaka / Juicy chcicken breast


Wiele osób narzeka na to, że kurczak po przygotowaniu, na przykład usmażeniu, jest zbyt suchy. Według mnie najlepszym sposobem na pozbycie się tego problemu jest po prostu zmiana sposobu przyrządzania tego mięsa.W tym poście zamieszczam propozycję przygotowania piersi z kurczaka w taki sposób, w jaki ja robię to najczęściej. Przygotowana w taki sposób jest ona soczysta i zawiera wiele walorów smakowych.
Taki posiłek jest jednym z moich wielu studenckich dań. Proces twórczy nie zajmuje zbyt wiele czasu, a efekt jest zadowalający.

Składniki:
-pierś z kurczaka (chicken breast)
-przyprawy: ostra czerwona papryka, sól, pieprz, zioła prowansalskie, przyprawa do kurczaka
(spices: hot paprika, salt, pepper, herbes de provence, chicken spice)
-czosnek (garlic)
-szczypior/ ser żółty (chives/ cheese)

Przygotowanie:
Pierwszą czynnością jaką wykonamy będzie umycie piersi z kurczaka, a następnie usunięcie z niej niepożądanych przez nas elementów. Następnie kładziemy pierś na folii aluminiowej, z obu stron obficie posypujemy przyprawami. Z dwóch stron kładziemy również pokrojony w plastry czosnek. Zawijamy mięso w folię. Wkładamy do piekarnika na około 25 minut, w piekarniku ustawionym na 200 stopni. Po wyjęciu kładziemy na talerz i posypujemy pierś szczypiorem lub kładziemy na nią plaster żółtego sera.

Ilość przypraw, a także dodanie czosnku/ cebuli zależy od naszych upodobań. Polecam więc dodać do  mięsa tego, co lubicie najbardziej, trochę poeksperymentować.

Na zdjęciu widoczne są dodatki w postaci kaszy z warzywami, m.in. brokułami i marchewką.

Smacznego! Bon appétit!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz